רהב נגד רהב

מאת נביא שקר

רן רהב, איש יחסי הציבור, פעיל למדי בטוויטר. לאחרונה למדתי שהוא עושה חתך על המילים 'רני רהב', ואז עונה לכל אחד שהזכיר את השם שלו. לרוב מדובר בקונוטציה שלילית, ורהב עונה בהתאם.

הנה דוגמא מהימים האחרונים:

itzhaki@: רני רהב הוא חמאת אדם

RahavRan@: ואתה זבל של בן-אדם

אנשים התלהבו מכך שמר רהב עונה להם באופן אישי, והעסק גבר. נראה שרהב לא הבין שלענות בקללות לכל אזכור שלילי כדי לגרום לאנשים להפסיק, זה כמו לרוקן ים בנזין עם כפית עשויה מאש. העסק גבר עוד יותר בימים האחרונים, עם עליית פרשה המערבת אדם שרהב הוא היחצ'ן שלו (נקרא  לאדם הזה א' גולן. לא, זה ברור מדי….בואו נקרא לו אייל ג'. בכל מקרה, הוא חשוד במשהו שמתחרז עם "בעילת קטינות").

רהב גם הצהיר שהוא יענה לכל התוקפים אותו כי "אין מצב שמישהו יקלל ולא יקבל כפול". מכיוון שאני אוהב לולאות התייחסות עצמית, יצרתי טוויטר-בוט בשם "טובי בר-הרן" שבוחר את דבריו באופן אקראי מתוך הציוצים של רהב עצמו (השם של הבוט הוא שיכול אותיות קל לפיצוח). כל כמה שעות טובי מצייץ באופן עצמאי, או מגיב לדברים של רהב. לציוצים העצמאיים הוא רק מוסיף את המילים "רני רהב".

הציוצים העצמאיים של הבוט לרוב נקראים כביקורת אמורפית משהו על רהב עצמו, למשל:

טובי: "רני רהב, העיקר שאמא שלך אוהבת יותר את רני רהב"

התגובות של טובי לדברים של רהב נראות לעיתים כהדחפות לשיחה לצורך הגנה על רהב באופן מרושל ועילג, כמו סייד-קיק גרוע. רהב עצמו הוא שילוב של שמן וחומצה – חלקלק בהודעות מסויימות, ארסי ומאכל בהודעות אחרות. התגובות של טובי מערבבות לרוב בין השמן והחומצה, למשל:

RahavRan@: "חוזר מהלוויה של משה תמיר, האיש שייסד את הנ"מ. ריגש אותי לראות בלוויה את תא"ל שחר שוחט מפקד מערך הנ"מ של חיל האוויר, יפה שהחיל לא שכח."

Tobi_BarHaran@: "מה הקשר לקשר? העיקר לכתוב עוד שטות!!!!!!"

גולת הכותרת של הניסוי הגיעה כאשר רהב עצמו ענה לבוט:

טובי ורהב

טובי לא נשאר חייב. שעתיים מאוחר יותר הוא ענה "אתה סוג של זבל ירחם השם עליך".

הדבר מזכיר קצת ניסויים בפסיכולוגיה בהם שמים שני נבדקים זה מול זה ומבקשים מהם להפעיל כוח "שווה בעוצמתו" לכוח שהאדם השני מפעיל. באופן צפוי, הצדדים מתכנסים די מהר להפעלת כוח מקסימלי, כי כל צד בטוח שהשני דופק אותו. במחשבה שנייה, זה לא בדיוק אותו דבר כי רהב התחייב מראש שהוא יגיב פי 2 יותר חזק. זה יותר כמו "השמדה הדדית מובטחת", רק שהבוט הופך את זה ל"השמדה עצמית מובטחת" (ראשי תיבות SAD).

אפשר להגיד שיצרנו מפלצת, ואפשר להגיד שיצרנו מראה ושמנו אותה מול המפלצת. כעת נותר רק להתבונן.