משחקי ציוץ – נתניהו מול לבני

מאת נביא שקר

גם ראש הממשלה וגם ראש האופזיציה הנוכחיים הם בעלי (אנשים שמתפעלים) חשבון טוויטר. בניסיון לזקק את מהות החשבונות שלהם, סרקתי את כל ההודעות של השניים, בדומה לפוסט הקודם.

הנה התוצאות באופן גרפי, מילים גדולות יותר מופיעות לעיתים קרובות יותר בהודעות:

 

 

 

 

זיקוק סביר למדי. הרוצה לקרוא בחשבון הטוויטר של לבני יכול לחסוך זמן ופשוט לקרוא כל בוקר את המילים 'ישראל קדימה ציפי לבני היום', והרוצה להתעדכן בחשבון של ראש הממשלה יכול לכתוב לעצמו מעל המראה 'נתניהו הליכוד'.

ובכל זאת, על-מנת לקבל תמונה ברורה יותר, הורדתי את המילים 'ציפי, לבני, בנימין, נתניהו' וכן מילים שמופיעות הרבה אצל השניים כמו 'היום, בשעה, ישראל' וכו'. הנה התוצאות:

 

 

 

 

כל אחד יסיק מסקנות משל עצמו, אבל במבט חטוף נראה שהחשבון של מר נתניהו מתמקד יותר באינטרנט (אתר, גולשים, מוזמנים, וידאו), בשמות פעילים (יעלון, ארדן, כחלון) ובשם הפועל או בגוף שלישי (להצטרף, להצביע, לעבור, ינאם, יפגש). גברת לבני מתמקדת יותר במפגשים (בסיור, בדיון, במליאה, במפגש, בביקור, בבית), ובגוף ראשון (אשא, אתראיין, מאמינה).

יש לציין שהחשבון של מר נתניהו, המופיע ברשימת ה'מובילים ברשת הישראלית', לא פעיל מזה כמה זמן. חשבון עדכני יותר הוא זה שמריצים בשמו כאן. הנה שרטוט של אותו חשבון:

 ולבסוף אותו חשבון בהורדת מילים מיותרות, כמו 'ראש, הממשלה, נתניהו':

מתברר שמתחת לציפוי, מדובר בחשבון של גלעד שליט.

(הסריקה נעשתה באמצעות סקריפט פיית'ון שאוגר יכול לכתוב. הגרפים באמצעות wordle)